Zo zdravotných dôvodov chcem absolvovať zmenšenie pŕs cez poisťovňu. Kde a ako začať s vybavovaním?

Zodpovedané
8. nov 2023

Dobrý deň,

mám bolesti chrbta a krčnej chrbtice. Vzhľadom na to chcem absolvovať zmenšenie pŕs, ktoré bude hradené cez poisťovňu.

Kde a ako začať s vybavovaním?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade otázka na Vašu zdravotnú poisťovňu, či spĺňate podmienky. Zo skúsenosti hovoria, že preplatia 80% sumy. Ale pozor, nie sumy na súkromnej klinike, ale sumy, ktorú preplácajú v štátnej nemocici. Rádovo 200 - 300 eur.

V štátnej nemocnici môžu mať aj iné podmienky a cenníky po splnení určitých kritérií. Tie sa však pravidelne menia. Aktuálne podmienky nepoznám.

Odporúčam pýtať sa v zdravotnej poisťovni na postup a odporúčanú kliniku, kde to uhrádzali v minulosti a v akej sume. Potom kontaktovať niektorú štátnu kliniku ohľadom podmienok, či ich spĺňate.