Poradňa pohybového aparátu

24 zodpovedaných otázok
Mgr.Radka Komárová
Odborník
Odoberaj3

Milé mamičky, starostlivosť o pohybový vývoj našich detí je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžeme pre ich zdravie urobiť.

Orthospine clinic je súkromná klinika, ktorá poskytuje výnimočnú lekársku starostlivosť prostredníctvom odborných znalostí nášho vysoko kvalifikovaného a skúseného tímu odborníkov.

Zameriavame sa na dôslednú diagnostiku, ambulantnú starostlivosť a riešenie problémov v oblasti pohybového aparátu a chrbtice.

Zdravý pohybový vývoj je základom pre celkové zdravie a dobrú fyzickú kondíciu v dospelosti. Pohybové návyky, ktoré si deti osvoja v rannom veku, majú dlhodobý vplyv na ich postoj, chôdzu a celkovú pohybovú koordináciu.

Aby sme vedeli predísť problémom s chrbátikom a vedeli včas reagovať na odchýlky, máme pre Vás rýchle a bezbolestné vyšetrenie chrbtice pomocou najmodernejšieho pristroja DIERS. Toto vyšetrenie je vhodné už aj pre deti od 6 rokov. Nakoľko je vyšetrenie neinvazívne a bez kontraindikácií, vieme ho vykonávať opakovane a tým sledovať vývoj stavu.

Ak sa zisti problém s pohybovým aparátom po vyšetrení je pre klientov k dispozícií naša škola chrbta, kde Vás naučíme správnemu držaniu tela a ako sa správne hýbať. Fyzioterapeuti sú našimi spojencami v starostlivosti o zdravý pohybový vývoj našich detí.

Mgr. Radka Komárová je vyštudovaný špecialista v odbore fyzioterapia. Od roku 2018 je súčasťou tímu OZ za Zdravší život – Projekt zdravý chrbátik a súčasť odborného tímu Orthospine clinic. Svoju prácu považuje za poslanie aby z detí vyrástli ľudia s plnohodnotným životom bez pohybových obmedzení. Osveta, včasná diagnostika a správny pohyb je základ zdravého tela. Práca s deťmi v jej odbore ju baví a napĺňa, jej cieľom nie je len samotná pomoc ale aj motivácia detí neustále cvičiť a športovať.