Bolí ma ľavá ruka, lopatka, chrbát, hrudník a rameno. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
8. mar 2024

Dobrý deň,

mám 24 rokov a bolí ma ľavá ruka, lopatka, chrbát, hrudník a rameno. Na kardio a EKG je vždy všetko v poriadku. Bolesť pokračuje.

Čo mi môže pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

popis Vašej bolesti by bolo potrebné bližšie rozviesť.

Je nutné identifikovať miesto vzniku bolesti, trvanie, intenzitu, charakter bolesti (bodavá, ostrá, tupá, pálivá). Nevieme, či ide o akútnu, subakútnu, chronickú alebo rekurentnú bolesť.

Akútna bolesť má pre naše telo pozitívny význam, nakoľko upozorňuje na problém. Nakoľko ste prešli kardiologickými vyšetreniami a všetko je v poriadku, je možné predpokladať problém s pohybovým aparátom. Vzhľadom na to Vám odporúčam navštíviť kvalitného fyziatra, ktorý odoberie anamnézu, komplexne Vás vyšetrí a určí diagnózu.

Príčinou bolesti môže byť nesprávne držanie tela, preťaženie pohybového aparátu, dlhodobo nesprávne zaťažovanie chrbtice, jednostranné zaťažovanie pohybového aparátu, sedavé zamestnanie, vykonávanie jednostranného športu, manipulácia s tažkým bremenom, prechladnutie, úraz.

Vo Vašom prípade môže ísť o rôzne diagnózy, ktoré si nedovolíme menovať bez dôkladného vyšetrenia pochybového aparátu.

Prajem Vám pekný deň!
Mgr.Radka Komárová
web: www.orthospine.sk