Ako sa dá podporiť hojenie jazvy po šití?

Zodpovedané
28. júl 2021

Dobrý deň,

som 9 týždňov po pôrode a mám jazvu, ktorá sa ešte neobalila epitelom. Gynekológ hovoril, že môže trvať aj mesiac a možno aj viac kým sa to zahojí. Dal mi Rosalgin výplach a Rosalgin sáčky.

Dá sa hojenie podporiť ešte aj iným spôsobom?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide o jazvu na hrádzi, tak výborné sú obklady z dubovej kôry. Často umývať vodou a v týchto horúčavách 10x za deň vetrať.

Z lekárne sa dá kúpiť aj cicatridina, ktorá pomáha lepšiemu hojeniu.

Pokiaľ ale ešte 9 týždňov po pôrode nie je rana zahojená, tak by bolo dobre situáciu riešiť s lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com