Čo je najdôležitejšie naštudovať si pred pôrodom?

Zodpovedané
9. feb 2022

Dobrý deň,

som v 34. týždni a syna by som chcela po pôrode dojčiť. Počula som o hroznovej šťave a aj o tom, že existujú rôzne čaje na podporu dojčenia - Senovka a Benedikt. Tieto som si aj zaobstarala.

Akú odbornú literatúru radíte prvorodičke?

Aby som bola "pripravená na všetko".

Čo je najdôležitejšie naštudovať si pred pôrodom?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte nič špeciálne piť a ani jesť. Dôležitá je správna technika dojčenia. Senovka a Benedikt sú bylinky na zvýšenie tvorby mlieka.

Z hľadiska správneho začiatku dojčenia je dôležitý kontakt s bábätkom čo najskôr po pôrode. Kontakt koža na kožu, bonding, bez separácie.

Bolo by vhodné kontaktovať laktačnú poradkyňu v mieste vášho bydliska a dohodnúť si s ňou predpôrodný kurz dojčenia alebo popôrodnú návštevu.

Všetky informácie sú veľmi dobre popísané na webe www.mamila.sk.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com