Čo mi pomôže na ľahšie otváranie pôrodných ciest?

Zodpovedané
17. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom blížiaceho sa pôrodu.

Čo pomáha k tomu, aby som sa začala otvárať pred pôrodom a aby bol samotný pôrod ľahší a rýchlejší?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúča sa od 36. týždňa piť maliníkový čaj, ktorý pomôže lepšiu koordináciu činnosti maternice.

Ďalej ľanové semienko, drvené 1 polievková lyžica napr. do jogurtu. Pomáha plynulejšiemu priebehu pôrodu a navyše bojuje proti zápche, ktorá je častým problémom v závere tehotenstva.

Vhodná je aj primeraná fyzická aktivita ideálne po celú dobu tehotenstva.

Na prevenciu poranenia hrádze a uľahčenie 2.doby pôrodná je vhodné cvičenie s balónikom Epine alebo Aniball.

Alternatívou je masáž hrádze.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com