Čo sa bude diať v prípade, že cervikometria bude menej ako 10 mm?

Zodpovedané
5. nov 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Ja som už ležala. V 28. týždni som dostala kortikoidy na vývin pľúc.

Čo sa stane bude diať, keď to klesne pod 10 mm?

Ďakujem

Dobrý večer,

dĺžka 10 mm znamená, že krčok svoju funkciu plní len minimálne. Pokiaľ by sa stav začal meniť, tak sa začnete otvárať.

Dĺžka krčka vo vašom týždni by mala byt cca 3 cm.

Pokiaľ je stav už 3 týždne stabilný, tak máte veľkú šancu, že to ešte nejakú dobu vydrží. Poznám prípady, kedy ženy otvorené na 3 cm vydržali do 38. týždňa.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com