Čo znamená výsledok Papa IIIb v 21. týždni?

Zodpovedané
25. máj 2020

Dobrý deň,

som v 21. týždni a rada by som sa poradila ohľadom gynekologickej správy, kde je napísané - papa IIIb. Viem, že sú to zlé výsledky z cytológie. Poslali ma na ďalšie vyšetrenie.

Čo môžem očakávať?

Znamená tento zlý výsledok prebiehajúcu rakovinu krčka maternice?

Čo mi odporúčate?

Ďakuje

Dobrý deň,

znamená to zmeny na maternici, ktoré je potrebné dovyšetrovať a odsledovať.

Môže vám byť odporučené kolposkopické vyšetrenie, čo je zobrazenie krčka pod špeciálnym mikroskopom. Prebieha rovnako ako bežné gynekologické vyšetrenie a trvá pár minút.

Ďalší postup bude závisieť od posúdenia výsledkov gynekológom. Veľká časť problémov sa riešia až po šestonedelí.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com