Čo znamenajú výsledky v správe z 19. týždňa?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

včera som bola na vyšetrení na gynekologickom oddelení. Som v 18. týždni plus 5 dní. Pán doktor mi všetko vysvetlil. Okrem iného som v správe mala napísané: "P/V hrdlo mat 1.5 cm, bránka uzavretá, v poste je biely výtok."

K môjmu doktorovi idem až o týždeň, aby mi to vysvetlil.

Na nete som sa toho dosť dočítala a už mám hlavu ako balón, tak som sa rozhodla Vám napísať.

Hrozí mi predčasný pôrod?

Treba mať k ľudový režim?

Ďakujem

Dobrý deň,

skratka P/V neviem čo znamená.

PV je plodová voda. Hrdlo 1,5 cm je dĺžka krčku vyšetrená pohmatom, bránka uzatvorená znamená, že sa neotvárate.

Na to, aby som Vám zodpovedala ďalšie otázky mám veľmi málo informácií.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com