Je dlhá prvá menštruácia po pôrode normálna?

Zodpovedané
12. sep 2019

Dobrý deň,

som dva mesiace po pôrode. Na kontrole po šestonedelí som nebola úplne vyčistená, tak mi lekárka pichla injekciu na dočistenie. Takú, čo sa pichá aj po pôrode.

O pár dni na to, presne 1.9.2019 som dostala menštruáciu. Dnes je 9.9.2019 a je ešte stále krvácam. Dva dni som už len trošku špinila, ale od včera večera znovu krvácam.

Na sone mi našla lekárka aj 2 cm cystu. Na kontrolné sono mám ísť 17.9.2010.

Je takáto menštruácia po pôrode normálna?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, po pôrode môže trvať až pol roka niekedy aj dlhšie, než sa obnoví pravidelný cyklus.

Rôzne nepravidelnosti v tomto období sú normálne.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com