Je možné, že doktor nevidel obličku kvôli zlej polohe bábätka?

Zodpovedané
1. máj 2021

Dobrý deň,

včera som absolvovala morfologický ultrazvuk v 20. týždni, kde mi bolo povedané, že dieťaťu chýba pravá oblička. Plodovej vody bolo dosť a iný problém sa nenašil.

Pred dvomi týždňami som bola na prenatálnej diagnostike na rizikovej ambulancii, kde sú v popise obe normálnej morfologickej štruktúry a veľkosti.

Je možné, že ju doktor včera nevidel kvôli zlej polohe bábätka?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

to je ťažko povedať. Jedno z ultrazvukových vyšetrení je chybné. Môže to byť aj polohou bábätka a záleží i na kvalite ultrazvukového prístroja.

Bolo by vhodné mať ešte jeden názor a ultrazvukové vyšetrenie ideálne u lekára, ktorý má certifikát na morfologické vyšetrenie plodu.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com