Je normálne svrbenie týždeň po vaginálnom pôrode?

Zodpovedané
14. nov 2020

Dobrý deň,

som týždeň po vaginálnom pôrode a mám strašné svrbenie v pošve. Pred pôrodom som mala aj streptococcusa. Boli mi podané antibiotiká. Nemala som nástrih, len vnútorné šitie a jeden vonkajší steh.

Je to svrbenie normálne, alebo mám navštíviť gynekológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

určité svrbenie môže súvisieť so šitím. Vhodná je častá hygiena, sprcha čistou vodou i 8x za deň. Možno sa Vám uľaví.

Používajte vložky bez igelitovej vrstvy, aby bol k poraneniu čo najväčší prístup vzduchu. Pokiaľ je to neznesiteľné, tak kontaktujte lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com