Je pichanie v podbrušku v treťom tehotenstve v poriadku?

Zodpovedané
12. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ohľadom pichavej bolesti v podbrušku, a to hlavne po malej potrebe. Som po dvoch sekciách a toto je moje tretie tehotenstvo. Pri prvých dvoch som takéto bolesti nemala. Prichádzajú hlavne tesne po vyprázdnení močového mechúra, ale niekedy aj mimo toho. Niekedy je taká silná bolesť, že nemôžem urobiť krok. Väčšinou si musím sadnúť a počkať kým to prejde. Podľa slov gynekológa sa mi rozťahuje maternica.

Je takáto pichavá bolesť v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tieto problémy má dosť tehotných žien, väčšinou ide skutočne o naťahovanie väzov.

Navyše po 2 cisárskych rezoch je možné, že sú v okolí maternice zrasty, ktoré môžu bolieť.

Ak by problémy pretrvávali, bolo by tiež vhodné vylúčiť zápal močového mechúra.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com