Je riziko vdýchnutia postreku zo stromov a poškodenia plodu?

Zodpovedané
5. máj 2019

Dobrý deň,

potrebovala by som vedieť, že či je nebezpečné, ak je tehotná žena v blízkosti postriekaných stromov chvíľu po postreku.

Je tu riziko vdýchnutia postreku a následného prenesenia na bábätko, ak ústa i nos boli zakryté časťou oblečenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotná by sa mala vyhýbať priameho styku s chemickými alebo inak toxickými látkami.

Avšak vo vašom prípade si myslím, že k ohrozeniu plodu nedošlo. Kontakt bol len hypotetický a v minimálnom množstve.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com