Je šanca, že ma po maximálne 24 hodinách po pôrode pustia domov?

Zodpovedané
22. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. V decembri rodím a rada by som maximálne po 24 hodinách išla domov aj s bábätkom. Teda ak bude všetko v poriadku.

Osobne si myslím, že pre mňa je lepšie byť doma v kľude a bez stresu. Som druhorodička.

Nemocnice pôsobia na mňa veľmi frustrujúco a traumatizujúco. Bojím sa, že sa mi ani mliečko nespraví kvôli mojim stavom.

Bude to možné?

Aké mám práva?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno máte právo odísť po 24 hodinách z nemocnice. Dokonca si myslím, že ak sa žena cíti v poriadku je to v čase pandémie ideálne.

Z hľadiska gynekológov nebýva problém. Ten môže nastať s bábätkom. Kedy 3. deň po pôrode sa robia skríningy metabolických vád a pediatri nechcú deti púšťať skôr.

Veľmi pomôže, ak zoženiete pediatra, ktorý bude ochotný prevzatý bábätko do starostlivosti po 24 hodinách a tieto skríningy zaistiť pri sebe v ambulancii.

Reverz, ale môžete podpísať kedykoľvek, je to vaše právo. Ale veľmi by som Vám odporučila snažiť sa dohodnúť, je to vždy lepšie.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com