Je v poriadku žltý výtok tesne pred pôrodom?

Zodpovedané
14. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Včera som mala termín pôrodu. Keď sa na wc utriem, tak toaletný je žltý, resp. sýto-žltej farby. Tak isto aj moč.

Dnes som si dala intímku a na nej bolo vidno iba trošku biely výtok a intímka bola žltá.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

výtok v tehotenstve sa mení v závislosti od hormonálnych hladín. Mení sa farba i hustota.

Tesne pred pôrodom môže ísť aj o hlienovú zátku, ktorá môže byť práve sýto žltá, niekedy jemne zelená s nitkami krvi.

Ak nemáte žiadne iné problémy, svrbenie, bolesť, tak si myslím, že nejde o nič závažné.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com