Je vhodné plánovať druhé dieťa, keď nemám dobré výsledky z cytológie?

Zodpovedané
31. mar 2021

Dobrý deň,

pred 5 mesiacmi som bola na cytológiu a vyšli mi horšie výsledky - konkrétne ascus. Lekárka ma objednala na kontrolu a teraz som mala takýto výsledok zase. Bez zmeny.

Mám doma 21 mesačného syna a plánujeme druhé bábo. Nasadila mi Papilocare a kúpila som si aj Indol3c.

Je vhodné v mojom prípade plánovať babo, keď nevieme čo bude ďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

je vhodné stav doriešiť v spolupráci s Vašou lekárkou. ASCUS samotný sú len malé zmeny buniek je vhodné ďalšie vyšetrenia.

Na prítomnosť vírusu HPV prípadne kolposkopia, kedy sa lekár pri gynekologickej prehliadke pozrie mikroskopom na krčok a sleduje zmeny buniek.

Ak sa nenájde závažnejšie nález, tak by ďalšie tehotenstve podľa môjho názoru nemal byť problém.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com