Je vhodné plávanie v domácom bazéne, keď mám vcestnú placentu?

Zodpovedané
27. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnosti plávania v bazéne počas tehotenstva.

Je vhodné plávanie v domácom bazéne, keď mám vcestnú placentu?

Nemôže sa spustiť krvácanie počas plávania?

Môže bábätku uškodiť chémia, ktorá sa dáva do bazéna?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

 s vcestnou placentou by ste mali obmedziť fyzickú aktivitu. Záleží aj na tom, ako veľkou časťou placenta prekrýva bránku.

Avšak krvácanie u žien s touto diagnózou je časté a každé podráždenie hrdla maternice zvyšuje riziko.

Chémia bábätku uškodiť nemôže.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com