Kedy dostanem menštruáciu po pôrode?

Zodpovedané
4. feb 2021

Dobrý deň,

som 2,5 mesiaca po druhom pôrode a na prehliadke bolo všetko ok, Lekár videl ovuláciu (pred 3 týždňami). Nasadil mi lieky na ukončenie laktácie (Medocriptine), nakoľko tvorba mlieka bola už len občasná v jednom prsníku a dieťa bolo hlavne na umelom mlieku.

Laktácia sa zastavila úplne pred týždňom.

Kedy môžem očakávať menštruáciu?

Kedy je potrebne ísť k lekárovi, ak menzes nepríde?

Tehotenstvo by som vylúčila, 3 testy boli negatívne.

Ďakujem

Dobrý deň,

nasadenie liekov na zástavu laktácie 4 mesiace po pôrode, považujte za absolútne neprofesionálne.

Problémy s laktáciou sa dajú riešiť úplne iným spôsobom. Podanie liekov má byť len v nevyhnutnom prípade, alebo zo zdravotných dôvodov, ak nie je iná možnosť.

Menštruácia môže prísť za 4 až 6 týždňov.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com