Lekár tehotenstvo vylúčil, ale testy sú pozitívne. Ako ďalej pokračovať?

Zodpovedané
28. aug 2019

Dobrý deň,

som 55. deň cyklu. Bola som u lekára a ten vylúčil tehotenstvo. Tehotenské testy mám pozitívne.

Ako ďalej pokračovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

navštívila by som znova gynekológa.

Tehotenské testy sú pomerne presné a ak ukazuje pozitivitu, tak je vo vašej moči prítomný hormón Hcg.

Lekár by Vám mal odobrať krv a urobiť vaginálny ultrazvuk. Ak nevidí zárodok v maternici, tak je možné, že je ešte tehotenstvo malé. Je veľmi dôležité vylúčiť aj možnosť mimomaternicového tehotenstva, ktoré by pre Vás mohlo byť ohrozujúce.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com