Menzes mi mešká 18 dní. Som tehotná, alebo je to dôsledok antikoncepcie?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň,

v decembri som začala užívať antikoncepciu Leverette. Užívala som ju 21 dní, ale 4 - 5 tabletiek som vynechala. Menzes som mala dostať 10.1.2020. Do dnešného dňa ho nemám. V decembri som mala chránený sex.

4.1.2020 som mala nechránený sex. Na testoch zatiaľ nič pozitívne nevidím.

Som tehotná alebo je to dôsledok antikoncepcie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

antikoncepciu je treba užívať pravidelne. Ak tabletky vynecháte, tak jej účinok nemožno zaručiť.

Ak ste mali nechránený sex, môžete byť tehotná. Urobte si tehotenský test je to spoľahlivá metóda.

Avšak pri užívaní antikoncepcie môže byť cyklus rozhodený tri mesiace po začiatku užívania.

Je potrebné tabletky užívať zodpovedne.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com