Mohla som bez bolesti potratiť?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobrý deň,

som v 7. týždni a včera som mala hnedé špinenie a neskôr krvavé, ale v malom množstve. Dnes už len ružové po utretí, ale niečo len tak zo mňa vyšlo asi 5 cm dlhé ako zrazenina. Ale nie krvavá.

Vraj mám plod 2,7 mm. To je rátané od poslednej menštruácie. Lekár povedal, že sa mám pripraviť na potrat.

Mohla som bez bolesti potratiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to, čo popisujete by som skôr tipovala na vylučovanie hematómu.

Potrat je vždy sprevádzaný sťahy maternice a to je spojené aj s bolestivosťou.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com