Môže nádcha v tehotenstve vytvárať v bruchu baktérie a nastáva tak problém?

Zodpovedané
3. nov 2020

Dobrý deň,

som v 27. týždni + 4 dni a od začiatku tehotenstva trpím bielym/žltým hustým hlienom - výtokom. Mám začervenanie, pálenie, svrbenie, opuch.
Lekár mi to od začiatku preliečuje a vybrala som už viac druhom vaginálnych tabliet, probiotík a antibiotík.

No po istej dobe sa mi to opäť vráti a všetko opakuje. Som z toho zúfalá a aj napriek tomu, keď nemám žiaden iný problém, tak hlien zotrváva stále denne. Lekár tam vidí nejakú baktériu.

Poslednú poradňu som mala bez problémov. Snažím sa vynechávať sladké a každý deň užívam probiotikum pre tehotné.

Od začiatku tehotenstva trpím nádchou, mám upchatý nos a hlieny.

Môže mi škodiť nádcha?

Môže nádcha vytvárať v bruchu baktérie a nastáva tak problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektoré ženy sú v tehotenstve náchylnejšie k výtokom. Možno by bolo vhodné doplniť aj probiotiká vaginálne - je ich na trhu viac, poraďte sa v lekárni.

Vhodné je nosiť bavlnené prádlo, diétu v zmysle obmedzenia sacharidov nielen sladkého, ale aj výrobkov z bielej múky.

Nádcha s vašimi problémami nesúvisí.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com