Môže sa bábätko udusiť, keď matka spáva v 9. mesiaci na bruchu?

Zodpovedané
28. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku na bruchu v 9. mesiaci.

Môže sa bábätko udusiť, keď matka spáva v 9. mesiaci na bruchu?

Ona hovorí, že ju to vôbec neobmedzuje.

Ďakujem

Dobrý deň,

úprimne si neviem predstaviť spanie na bruchu v 9. mesiaci tehotenstva. Ak žena spí na poloboku (čiastočne na bruchu) tak táto poloha je bežná.

Dieťa by sa udusiť nemalo, ale dlhodobý tlak na brucho z môjho pohľadu nie je ideálny.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com