Môže silné tlačenie na brucho v 26. týždni uškodiť bábätku?

Zodpovedané
16. dec 2019

Dobrý deň,

absolvovala som preventívnu prehliadku u obvodného lekára s tým, že mi robil aj vyšetrenie brucha pohmatom a dosť to bolelo. Hlavne sa snažil skontrolovať žlčník (murhpyho príznak) a tam musel úplne zatlačiť. Bolo to veľmi bolestivé, ale tvrdil, že bábätku to ublížiť nemôže.

Som v 26. týždni, bábo je už dosť veľké a neviem presne ako je uložené.

Môže mu také silné tlačenie uškodiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dieťa je chránené plodovou vodou. Nebojte sa lekár netlačil na maternicu ale vedľa nej.

Bežné chirurgické vyšetrenie je bezpečné.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com