Môže skolióza chrbtice ohroziť zdravie počas tehotenstva?

Zodpovedané
18. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom skoliózy počas tehotenstva.

Môže skolióza chrbtice ohroziť zdravie počas tehotenstva?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skolióza ako taká by tehotenstvo ohroziť nemala, ale vám ho môže znepríjemniť.

Záleží na závažnosti skoliózy, ale môže byť príčinou bolesti chrbta. V závažnejších formách aj kontraindikáciou na podanie epidurálnej analgézie počas pôrodu.

Odporučila by som Vám cvičené pod dohľadom fyzioterapeuta, tehotenské masáže.

Prípadné problémy konzultujte s gynekológom a fyzioterapeutom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com