Môže uškodiť plodu natriasanie v aute pri dlhom cestovaní?

Zodpovedané
4. júl 2019

Dobrý deň,

som po spontánnom potrate v cca 9 týždni tehotenstva.

Aktuálne som znovu tehotná a o dva týždne ma čakajú 2 dlhšie cesty autom, cca 500 km tam a 500 späť (2x).

Keďže naše cesty sú také, aké sú, môže nejak uškodiť plodu to natriasanie v aute, resp. otrasy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je Vaše tehotenstvo bezproblémové, tak otrasy pri bežnej jazde autom by Vám nemali nijako uškodiť.

Pri pocite dyskomfortu si urobte prestávku, min. každé 2 hodiny zastavte a prejdite sa.

Pite dostatok tekutín a mali by ste cestu bez problémov zvládnuť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com