Môžem rodiť v spinálnej anestéze, keď mám problém s platničkou?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

som po operácii hernie L5S1 v roku 2011. V roku 2013 som mala cisársky rez v celkovej anestéze z dôvodu jazvy. A v roku 2016 som mala recidívu. Tam sa mi objavil problém s ďalšou platničkou, ktorá mi podľa vyjadrenia neurológa tlačila na miechu. Bolesť som mala v celej nohe. Postupne to prešlo, avšak nie celkom.

Chodidlo mi ostalo trocha necitlivé. Teraz som znova tehotná a po vyjadrení anesteziologičky môžem rodiť aj v spinálnej anestéze. Ona v tom nevidí problém. Vraj jazva je nižšie ako sa pichá anestéza.

Čo si o tom myslíte?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

toto je čisto v kompetencii anesteziológa.

Ak on nevidí problém, tak by som sa nebála.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com