Môžem si ja rozhodnúť, že chcem rodiť cisárskym a aby mi pritom urobili hneď aj sterilizáciu?

Zodpovedané
22. sep 2020

Dobrý deň,

som tretíkrát tehotná. Prvý pôrod bol spontánny, druhý pre nepostup cisársky.

Rozhodla som sa, že by som chcela podstúpiť sterilizáciu.

Môžem si preto rozhodnúť, že chcem rodiť cisárskym a aby mi pritom urobili hneď aj sterilizáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

žiadosť o sterilizáciu nie je indikáciou na vykonanie cisárskeho rezu.
Pôrod ovplyvňuje bábätko a deti narodené primárnym cisárskym rezom môžu mať zdravotné problémy ako je cukrovka, astma, alergie. Je preukázané, že cisársky rez zvyšuje riziko týchto ochorení.

Sterilizácia sa dá urobiť po šestonedelí laparoskopicky.

Ak ste, ale po cisárskom reze, tak sa môžete dohodnúť s pôrodníkom na vedenie tretieho pôrodu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com