Môžu parazity poškodiť plod?

Zodpovedané
7. jan 2021

Dobrý deň,

dala som si spraviť rozbor zo stolice, lebo ma štípal zadok a vyšlo mi pozitívne na parazity. Som v 24. týždni a doktorka vraví, že mi nič nemôžu predpísať v tehotenstve.

Aké potraviny mi môžu pomôcť,

Pomôžu mi tekvicové semienka alebo cesnak?

Môžu parazity poškodiť plod?

Ďakujem

Dobrý deň,

na plod by parazity nemali mať vplyv. Na parazitmi najlepšie funguje cesnak, pozor ale na podráždenie žalúdka, ak by ste ho zjedla väčšie množstvo.

Podporiť liečbu môžete korením ako je kurkuma, karí, čiže alebo vlašské orechy aj tekvicové semienka.

Je potrebné dbať na dôslednú hygienu, ako rukou, tak potravín.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com