Môžu pri rozdielnych krvných skupinách nenastať po pôrode komplikácie?

Zodpovedané
4. júl 2019

Dobrý deň,

som tehotná. Mám krvnú skupinu 0 negatív, priateľ ma RH pozitív.

Sledujú sa mi krv, zatiaľ je to v poriadku. Pri prvej dcérke to bolo rovnako, až po pôrode sa vyskytli komplikácie.

Trochu mám strach, že sa to zopakuje.

Môže nastať situácia, že pri rozdielnych krvných skupinách nenastanú po pôrode komplikácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete aké komplikácie sa u Vás vyskytli, tak je ťažké sa k tomu vyjadriť.

Ak Vaše prvé dieťa má krvnú skupinu Rh negatívn ako Vy, bola Vám po pôrode podána injekcie s protilátkami.

Tá by mala zabrániť komplikáciám v ďalšom tehotenstve.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com