Musím iba ležať, keď mám mäkký krčok?

Zodpovedané
4. jún 2019

Dobrý deň,

som v 21. týždni tehotenstva a môj gynekológ mi povedal, že mám mäkký krčok. Je dlhý 4,20 cm. Mám z toho strach, keďže som predtým potratila v 20. týždni.

Musím stále iba ležať, alebo môžem aj niečo robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

cervikometria 42 mm sú úplne normálne hodnoty a v takých prípadoch sa kľudový režim neodporúča.

Ak by došlo k zmene nálezu, tak vzhľadom k predchádzajúcemu potratu sa odporúča podávanie Utrogestanu vaginálne, ktorý pomáha znížiť riziko predčasného pôrodu.

Poraďte sa so svojím gynekológom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com