Ohrozujú kondylómy tehotenstvo?

Zodpovedané
26. apr 2019

Dobrý deň,

pred tromi týždňami som bola u gynekológa, lebo som mala vyrážky na prirodzení. Doktor zhodnotil, že sa jedná o kondylómy. Poslal ma ku kožnej. Tá však mala v tom čase dovolenku.

Siahla som teda po tom, čo mi lekáreň ponúkla a kondylómy už zmizli. Momentálne som zistila, že som tehotná.

Je možné, že vírus z kondylómov mi zapríčiní cisársky rez?

Ohrozuje to tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

HPV infekcie je v populácii veľmi častá. Podľa odporúčaných postupov platí, že ak kondylómy netvoria vaginálnu prekážku pôrodu, nie je nutné robiť cisársky rez.

Riziko prenosu na plod je nízke.

V prípade opakovaného výskytu konzultujte s gynekológom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com