Po prvom pôrode som mala vysoký tlak. Mám ísť na vyšetrenia, keď som znovu tehotná?

Zodpovedané
16. okt 2020

Dobrý deň,

v marci 2018 mi robili spinal. Všetko išlo úplne v pohode, až kým mi nevybrali bábätko z bruška. Vyskočil mi tlak na 150, hlava mi pulzovala, išla mi prasknúť až do konca operácie aj následne ešte 2 - 3 hodiny. Teraz som v 7. mesiaci tehotenstva.

Nikdy som nemala problém s tlakom. Som z tých, čo majú aj po dvoch kávach tlak 100/60, takže aj lekár bol mierne prekvapený. Vraj sa s týmto ešte nestretol.

Na internete všade čítam, že počas spinálu by nemalo dôjsť k výkyvom tlaku.
V januári ma čaká ďalšia sekcia a stále mi chodí po rozume ten tlak.

Čo ak to bude tento krát horšie?

Bojím sa, nech mi tam nepraskne nejaká cievka.

Zaznamenali ste už podobnú situáciu?

Je to normálne, že po vybratí bábätka môže telo takto reagovať?

Mala by som ísť na nejaké špeciálne vyšetrenie pred operáciou?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží na príčine vysokého tlaku. Mohlo ísť aj o reakcii na nejaké podané liečivo.

Možno by bolo vhodné interné vyšetrenie, ale toto je potrebné riešiť s vaším gynekológom, ktorý Vás pozná a má správu z vašej operácie.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com