Prečo mám bodavú bolesť v pošve po umelom prerušení tehotenstva?

Zodpovedané
8. mar 2021

Dobrý deň,

2.3.2021 som podstúpila prerušenie tehotenstva v 9. týždni. Zákrok prebehol bez komplikácií. Po zákroku som krvácala, ale do večera sa to zmiernilo na špinenie. Špinila som ešte asi 2-3 dni a ku večeru som zvykla mávať mierne bolesti, ktoré do rana prešli.

Dnes na 5. deň od zákroku mám od rána na ľavej strane, ale nie v podbrušku, ale v pošve bodavú bolesť s častým nutkaním na malú potrebu. Nekrvácam a ani nešpiním.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o zápal močového mechúra.

Skúste zvýšiť príjem tekutín. Ak bolesť pretrváva alebo sa zhoršuje, kontaktujte lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com