Som tehotná a chudnem. Je to v poriadku?

Zodpovedané
26. júl 2019

Dobrý večer,

som v 29. týždnii tehotenstva a od začiatku som schudla 3 kg. Bábo rastie.

Jje normálne počas tehotenstva chudnúť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete akú ste mali váhu pred tehotenstvom, čo je podstatné. Silnejšie ženy môžu v tehotenstve chudnúť.

Plod si berie z vášho organizmu čo potrebuje, takže závisí aj na vašej strave, prípadne tehotenských nevoľnostiach.

Ak dieťa prospieva, tak by som sa nebála.Po 32. týždni už dieťa viac naberá na váhe a väčšinou sú väčšie aj váhové prírastky u ženy.

Ak by ste naďalej chudla, tak sa poraďte s lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com