Som tehotná a mám problém so stolicou. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
27. sep 2019

Dobrý deň,

som tehotná a mám problém so stolicou. Bojím sa ísť na wc, aby som netlačila.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zápcha v tehotenstve je veľmi častý problém, vplyvom hormónov aj znížené telesnej aktivity.
Je potrebné upraviť stravu, dostatok ovocia, zeleniny, tekutín, kyslé mliečne výrobky. Môžete užívať psylium, probiotiká.

Dobré na vyprázdnenie sú sušené slivky. Môžete ich aj namočiť do vody a potom vypiť.

Bez obáv Môžete užívať Glycerinové čapíky a výnimočne možno aj šetrné preháňadlo napr. Lactulosa.

Snažte sa o primeranú telesnú aktivitu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com