Som tehotná a mám streptokoka. Poradíte mi ohľadom Fluomizinu?

Zodpovedané
16. dec 2019

Dobrý deň,

som tehotná a vyšiel mi pozitívny streptokok. Doktorka mi dala čipky Fluomizin.

Dnes sa mi stala taká vec, že som tabletu našla neroztopenú vo wc.

Cvičím večer s aniballom, potom si dám sprchu a keď si ľahnem spať, tak si dám Fluomizin.

Ako je možné, že sa za celu noc tableta neroztopila a vypadla až okolo 10.00 doobeda?

Môžu zničiť tie tablety streptokoka?

Keď porodím priložia mi bábätko aj napriek pozitívnemu streptokokovi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zistený streptokok by sa v tehotenstve nemal liečiť. Liečba je často neúčinná. Pri pôrode by ste mali dostať antibiotiká do žily, aby bolo chránené vaše dieťa.

Pozitívny streptokok nie je prekážkou bondingu a ani priloženia dieťaťa.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com