Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 15. týždni, veľmi chudnem a trpím nechutenstvom. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

mám 26 rokov a som v 15. týždni tehotenstva po IVF. Užívam Clexane 0,2 1x denne a Utrogenstan 2 tablety večer vaginálne. Ďalej užívam Feminion, Globifer a Magnezium.

Pred tehotenstvom som mala 72 kg. Som viac ako 15 rokov vegetariánka. Aktuálna váha je sotva 65 kg. Nedarí sa mi pribrať a stále chudnem. Mám obavy o bábätko.

V 1. trimestri som veľa zvracala, no už je to lepšie. Problém je ale v tom, že mi takmer nič nechutí. Do jedla aj pitia sa musím nútiť. Ak sa do jedla veľmi nútim, tak je mi z neho zle a prípadne aj zvraciam.

Od lekára mám aj čipky Torecan, no bojím sa ich užívať vzhľadom k citlivosti môjho tehotenstva a predošlých potratov v 1. trimestri.

Na poslednej prehliadke u gynekológa v 12. týždni + 5 dní, zodpovedalo bábätko 13. + 1 týždňu. Lekárovi sa moje chudnutie nepáči.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
bábätko prospieva, berie si z vášho tela čo potrebuje. S ohladom na vaše zdravie, je ale nutné aby ste živiny adekvátne dopĺňala.
V tom, že ste vegetariánka by som nevidela problém za 15 rokov už iste viete, akými potravinami môžete mäso nahradiť.
Treba však aby ste zapracovala na pravidelnosti a kvalite stravy. Skúste jesť často po malých dávkach. Niekomu pomáha nachystať si ráno jedlo na celé dopoludnie a jesť priebežne ... vždy keď idete okolo trošku si dať. Pite dostatok tekutín, zdravo sa hýbte. Pohyb prispieva k chuti do jedla.
Ak by sa stav nezlepšoval, je nutné konzultovať s lekárom.


Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
por.as.hanka@gmail.com