Sú kvasinky v tehotenstve nebezpečné?

Zodpovedané
23. dec 2020

Dobrý večer,

som v 10. týždni tehotenstva a už vyše týždňa ma trápi zapáchajúci hrudkovitý výtok bez svrbenia a pálenia.

V pondelok som bola u gynekológa na potvrdenie tehotenstva. Hovorila som mu o tom a povedal, že mykóza je v tehotenstve bežná a že ma vyšetrí.

Pozrel bábätko, všetko je v poriadku. K výtoku sme sa potom už nedostali. Na kontrolu idem až 5. januára.

Je taký výtok nebezpečný pre bábätko?

Existujú voľnopredajné lieky vhodné pre tehotné ženy?

Ďakujem

Dobrý deň,

kvasinky nie sú nebezpečné. Sú len veľmi nepríjemné.

Odporúčam vám diétu bez sacharidov, obmedziť biele pečivo, sacharidy, sladké, bavlnené nohavičky, probiotiká. Malo by sa to zlepšiť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com