V pitevnej správe z potratu je uvedená deformácia dolných končatín. Čo to znamená?

Zodpovedané
22. jún 2021

Dobrý deň,

prišla pitevná správa (potrat v 21. týždni), kde je písaná deformácia dolných končatín - prominujuca päta.

Môžete mi obyčajnou vysvetliť čo to znamená?

Je to nejaké postihnutie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

znamená to, že nožičky plodu boli nejakým spôsobom iné. Je to len jeden príznak, ktorý môže byt súčasťou viacerých genetických ochorení.

Presne by Vám mal Vaše otázky zodpovedať genetik, ktorá bude mať kompletnú správu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com