Znamenajú silné bolesti v pravidelných intervaloch pôrod?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

čakám prvé dieťatko a som skoro v 39. týždni. O 5 dní mám naplánovaný cisársky rez. Minulú noc som mala silné bolesti v pravidelných intervaloch a dnes hnedý výtok (iba taký slabý zatiaľ). Bolesti v priebehu dňa trochu ustálila, takže som to ďalej priveľmi neriešila.

Môže to znamenať začiatok pôrodu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o poslíčkov, to sú prípravné bolesti. Môžete si skúsiť dať teplú sprchu asi 25 min. Malo by to poľaviť.

Ak by bolesti zosilňovali, tak vzhľadom k plánovanému cisárskemu rezu choďte do pôrodnice.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com