10 mesačnú dcéru zaujímajú gombíky. Je to v poriadku?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

máme 10 mesačnú dcérku, ktorá psychomotoricky zaostáva (údajne 3 mesiace) a je hypotonická. V posledných dvoch týždňoch som si všimla, že ju nesmierne zajímajú gombíky a všetko, čo sa im podobá. Hneď sa ich musí chytiť.

Šróby na jej jedálenskej stoličke, na radiátore, na hračkách, oči, poprípade nos, šróby na kočíku, na ktoré má dosah, nos Barbii..

Je to pre jej vek primerané?

Jedná sa o nejaký problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

u detí v tomto veku je to úplne prirodzené.
Striedajú sa rôzne senzitívne obdobia, objavujú svet.

Ak by sa vám neskôr zdalo, že niečo nie je v poriadku, poraďte sa s pediatrom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com