16 mesačná dcérka hryzie

Zodpovedané
24. nov 2018

Dobrý deň,

mám 16 mesačnú dcérku, ktorá hryzie, keď jej idú zúbky.

Skúšali sme plakať, dať po riťke, kúsnúť ju späť. Nič nepomohlo.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Dcérka je ešte malá, je prirodzené, že pri prerezávaní zúbkov majú deti potrebu hrýzť. Ak hryzie vás, treba jej dávať hranicu. "Bolia ťa zúbky, potrebuješ niečo hrýzť. Ľudia nie sú na hryzenie. Hryznutie bolí."
V prípade potreby jej dať ruku pred ústa, nejako jej zabrániť v hryzení.
Dá sa tiež ponúknuť alternatívy. "Môžeš hrýzť do vankúša, hračky atď., čokoľvek sa vám zdá prípustné.
Chce to trpezlivosť, jasné vymedzenie hraníc.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com