5,5 ročnému dieťaťu robia v škôlke spolužiaci zle

Zodpovedané
24. nov 2018

Dobrý deň,

moje 5,5 ročné dieťa od nástupu do škôlky nemá kamarátov. Hovorí, že mu robia zle mladší a aj starší spolužiaci. Do škôlky sa neteší. Vraj najlepší zo škôlky je obed. Deti mu sypú piesok na hlavu, pod oblečenie, zhadzujú všetko, čo si postaví. Vraj ho deti škrtia za krk. Učiteľka vraj povie len to, že nech im to vráti. To nie je riešenie.

Útočí na neho viacero deti naraz a nevie sa brániť. Vystriedal už dve škôlky a situácia sa opakuje. Je trochu plačlivý a pre hlúposti sa vie nahnevať.
.
V noci sa pomočuje. Cez prázdniny mal suché obdobie. Vyšetrenia u urológa - nefrológa sú v poriadku. Vraj je to v hlave.

Už to prekročilo medze, uvažujeme o odhlásení zo škôlky a vyhľadáme psychologičku.

Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

situácia, v ktorej ste sa ocitli je náročná. Vaše dieťa zažíva naozaj zlé, možno až traumatické chvíle v škôlke. Má z nej stres. Zvláštne je, že sa to opakuje už v druhej.
Na takého malého človiečika sa mi to zdá priveľký náklad. Vyhľadať psychologičku je určite dobrý nápad.

Veľmi držím palce

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com