5 ročná dcéra si hryzie oblečenie

Zodpovedané
13. feb 2019

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcéra si od malička hrýzla nechty. Má ich úplne kratučké, vyhryzené až do nechtového lôžka. Keď sa jej už nedali hrýzť, tak si asi pred dvoma rokmi začala hrýzť kožu okolo nechtov a na bruškách prstov. Celé bruška prstov mala vyhrezené až do krvi. Hrešili sme ju za to. Rany ju veľmi boleli, tak to prestala robiť.

Našla si však alternatívu - hryzie si oblečenie. Všetky trička, šaty, zimné bundy, šály, zimné rukavice. Na každom oblečení má vyhryzené diery. Ak si ich nevšimnem a nezašijem, tak do škôlky chodí s deravými vecami. Veci si hryzie viac v škôlke.

Občas si tam hryzie aj nechty na nohách. To doma spraví iba občas. Keď ju pri hryzení pristihnem, ale príde s novými dierami na oblečení, tak ju upozorním.

Keď sa jej opýtam, že prečo to robí, tak vždy odpovie “neviem”.

Nechce sa o tom rozprávať

Manžel sa k tomu nevyjadruje, nerieši to. Dokonca si z toho robí srandu.

Dcéra je inak šikovná, učiteľky ju chvália. Je výrečná, inteligentná, zapája sa do aktivít. V triede je vodca. Učí sa angličtinu, vo voľnom čase chodí na tenis a hokej. Obaja tréneri ju veľmi chvália.Všetko robí dobrovoľne, nevie sa tréningov dočkať.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zdá sa, že vašu dcérku niečo trápi. Odporúčala by som pátrať po príčine týchto prejavov so psychológom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com