6,5 ročná dcéra má potrebu držať ma stále za prsník. Mám s ňou ísť k psychológovi?

Zodpovedané
12. máj 2019

Dobrý deň,

moja 6,5 ročná dcéra má potrebu stále ma držať za prsník. Začala to robiť od obdobia, keď som ju ako 1,5 ročnú prestala kojiť. Vysvetľujem jej, že mi to je nepríjemné. Tak jej dovolím držať ma chvíľku cez tričko. Ale za posledných 6 mesiacov by ma držala stále. Keď si sadnem, tak je hneď na mne nalepená.

Mám s ňou ísť k psychológovi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.
Dcérku to zrejme ukľudňuje, cíti sa vtedy bezpečne. Je to jej istota.
Ono , ideálne by bolo keby už mala a poznala iné spôsoby upokojenia sa.

Veľmi záleží od intenzity a frekvencie. Tiež by bolo dobré odsledovať situácie, pri ktorých sa to deje častejšie a pomôcť dcérke ich prekonať inak.

Ak vám to je nepríjemné, treba to dcérke odkomunikovať a aj na tom trvať. Asi sa jej to nebude páčiť, ale je dôležité, aby ste sa mali dobre obe.

Psychológ si myslím, že nie je nutný. U detí sa držanie prsníka objavuje často. Prsník je pre nich už od narodenia istota a je prirodzené, že sa k nemu utiekajú keď majú ťažšie chvíle, popr. keď potrebujú cítiť blízkosť.

Ak by sa to však stupňovalo, popr. by bol pre dcérku veľký problém odnaučiť sa to, môžete sa poradiť so psychológom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com