Ako dlho by sa mala 8 ročné dieťa hrať s mobilom?

Zodpovedané
27. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 8 ročného syna, ktorý chodí zo školy o 16tej hodine. Napíše úlohy, navečeria sa a o siedmej je už v posteli. V čase voľna sa nechce vzdať techniky. Keď mu ju zoberieme, tak začne na nás ísť citovo. Keď mu navrhneme spoločnú aktivitu, hneď všetko ohundre. Odmieta prechádzku, kreslenie, spoločenské hry. Najradšej by bol stále na tablete a hral hry, alebo pozeral videá. Nedokážem mu to zakázať.

Ako dlho by sa podľa Vás mala 8 ročné dieťa hrať s mobilom alebo s tabletom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Názory odborníkov sa rôznia. Zhodnú sa na jednom. Čím menej, tým lepšie. V dnešnej dobe však tomu asi úplne nepredídeme. Maximálne hodinka hrania hier na PC denne by mala stačiť + nejaký extra čas, ak potrebuje kvôli škole.
Závisí ale aj od vás, vašich rodinných pravidiel.
Ak si stanovíte nejaký čas, je dobré ho dodržiavať, aj keď vás syn bude prehovárať na viac.
Môžete si čas ohraničiť napríklad budíkom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com