Ako naučím dvojročného syna zaspávať mimo dojčenia?

Zodpovedané
10. máj 2020

Dobrý deň,

syn má dva roky a stále je uspávaný počas dojčenia. Mlieko vo fľaši nechce. Pred spaním má normálnu večeru, keďže už papá všetko.

Dojčiť ho ešte chcem.

Ako ho naučím zaspávať tak ako zaspávajú iné deti?

Spáva s nami, do postieľky ho nedostanem.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

premýšľam nad tým kvôli čomu je pre vás dôležité uspávať syna bez dojčenia. Myslím si, že vedieť ten dôvod je dôležité aj pre vás. Je to jeho potreba alebo vaša?
Píšete, že by ste ho chceli dojčiť aj naďalej.

Je teda dôvod, aby zaspával sám taký, aby ste mali menej starostí vy, alebo kvôli nejakému tlaku, že vám vravia, že by už mohol sám?

Ak vám obom tento spôsob uspávania a blízkosti vyhovuje a chcete ho aj naďalej dojčiť, nevidím dôvod to meniť.

Ak však ten dôvod máte a jeho zaspávanie bez prsníka je pre vás dôležité, treba hľadať nejaký iný spôsob ako ho pri zaspávaní upokojiť. Hladkanie, držanie ho, spievanie, čítanie, nosenie, opätovné skúsenie fľašky. Neexistuje nejaký univerzálny návod.

Treba hľadať spôsob, ktorý bude vyhovovať obom stranám. Sledujte synčekove signály a skúšajte naplniť jeho potreby.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com