Ako odučím syna, aby na mne nespal?

Zodpovedané
31. jan 2019

Dobrý deň,

donedávna som kojila 20 mesačného syna. Kojil sa v noci ešte asi 3x a niekedy 1x cez deň. Už to bolo na úkor môjho zdravia a vyčerpania. Nakoniec som ho musela odstaviť kvôli zápalu pľúc a skončila som v nemocnici.

Teraz je na mne v noci doslova prilepený. Pohnem sa, on sa zobudí a hneď si na mňa ľahne. Keď zistí, že sa odomňa otočil na druhú stranu, tak sa preberie. Už to robí aj na obed. Musím byť pri ňom, lebo hneď začne plakať.

Počas dňa nemá problém byť aj u starkej alebo s ockom. Keď prídem domov, tak sa pýta na ruky.

Ako mám riešiť danú situáciu?

Ďakujem za názor

Dobrý deň,

synček má, zdá sa, silnú potrebu vašej blízkosti. Silným plačom ju dáva najavo a to, že sa pri vás ukľudní znamená, že si ju napĺňa.

Ste synova primárna vzťahová osoba, teda osoba preňho najdôležitejšia. Je prirodzené, že chce byť s vami, pri vás. Pociťuje tak istotu a bezpečie. Je ešte malý, vytvára a upevňuje si vzťahovú väzbu.

Asi to nebudete počuť radi, ale časom by to malo prejsť.

Môžete ho skúšať odúčať postupne, resp. hľadať polohu, pri ktorej je pohodlne aj vám, aj jemu, ktorá vás až natoľko neobmedzuje, ale jemu napĺňa potrebu.
Popr. môžete vyskúšať aj to, že by spal s mužom, v postieľke. Mnoho detí keď mamu necíti blízko, nemá takú silnú potrebu pri nej byť.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com